Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Madde 1. Taraflar

 • Satıcı

ADI

 

ADRESİ

 

TELEFON

 

MERSİS NO

 

E-POSTA

 

 

ArsiArma sözleşmede “SATICI” olarak anılacaktır.

 • Alıcı

ADI/SOYADI

T.C. KİMLİK NO

TESLİMAT ADRESİ

TELEFON

E-POSTA

 

*…………. Sözleşmede “ALICI” olarak anılacaktır.

Madde 2. Konu

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait https://www.arsiarma.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun, 27.11.2014 tarihinde yürürlüğe giren 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri ve 23.08.2022 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

ALICI, İşbu sözleşme ile aşağıdaki hususlarda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul, beyan ve taahhüt eder.

 • Satıcının isim, unvan, açık adres, telefon, MERSİS numarası ve diğer erişim bilgileri
 • Satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları
 • Satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler, “iade” ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakların nasıl kullanılacağı,
 • Şikayetlerini iletebileceği (açık adres, telefon, e-posta adresleri gibi) bütün iletişim kanalları ile itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar
 • Uyuşmazlık hallerinde Alıcı’nın Satıcı’ya şikayetlerini iletebileceği iletişim bilgileri ile yasal başvurularını 6502 Sayılı Kanun'un ilgili hükümlerine uygun olarak İlçe/İl Hakem Heyetlerine ve Tüketici Mahkemeleri'ne yapabileceği konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. https://www.arsiarma.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve ALICI tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Madde 3. Sözleşme Konusu Ürün

Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir. Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Sözleşmede yer alan alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararlardan ALICI tek başına sorumlu olup, meydana gelecek zararları tamamıyla karşılamayı ALICI kabul, beyan ve taahhüt eder.

ÜRÜN AÇIKLAMASI

ADET

KDV DAHİL TUTAR

TOPLAM TUTAR

KARGO BEDELİ

ÖDEME ŞEKLİ

ÖDENECEK TOPLAM TUTAR (KDV DAHİL)

 

Madde 4. Satıcının Hak ve Yükümlülükleri

SATICI, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun, Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından https://www.arsiarma.com sorumlu değildir. Buna istinaden SATICI, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak ALICI SATICI’DAN hak iddiasında bulunamaz.

https://www.arsiarma.com dan kredi kartı (Visa, MasterCard , vs. ) ile veya anlaşmalı kargo firmalarının sunacağı kapıda nakit/kartla ödeme satın alım işlemi yapılabilmektedir. Havale ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

Madde 5. Alıcının Hak ve Yükümlülükleri

ALICI, ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesinde kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

ALICI, sipariş vermekle birlikte iş sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder. Kapıda ödeme seçeneğini ile sipariş veren ALICI, siparişte belirtmiş olduğu adresin doğru olduğunu, sipariş onayı maili ile sözleşmenin kurulduğunu ve ürünü teslim alma borcunu yerine getirmeyi kabul beyan ve taahhüt eder.

ALICI’nın, kapıda ödeme seçeneği ile vermiş olduğu siparişlerde ürünü teslim almaması hali, cayma veya iade kapsamında değerlendirilmeyecek olup, teslim alma borcunu ifa etmeyen ALICI, SATICI’nın bu nedenle uğradığı tüm zararları gidermekle yükümlü olduğunu kabul beyan ve taahhüt eder.

ALICI, https://www.flareks.com internet sitesinden SATICI’nın isim, unvan, açık adres, telefon, vergi numarası ve diğer iletişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, Şikayetlerini iletebileceği (açık adres, telefon, e-posta adresleri gibi) bütün iletişim kanalları ile itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.

Bir önceki maddeye bağlı olarak ALICI, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin, bazı ürün paketlerinin içerisinde yer alan üzerinde “DO NOT EAT” şeklinde uyarı yazısı bulunan slika gel(nem alıcı madde) poşetlerinin tüketilmemesi gibi yapılan tüm uyarılara ilişkin bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

ALICI, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.

Madde 6. Sipariş/Ödeme Prosedürü

6.1. Sipariş:

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı ALICI tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu veya online ödeme aracılığı yapan firmalar tarafından işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce ALICI’ya sipariş onay maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.

Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler ALICI’ya sözleşmede belirttiği telefon/faks/e-mail yollarından biri veya birkaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse ALICI’dan bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından veya kargo firmalarının sunacağı kapıda ödeme hizmeti aracılığı ile tahsilatın yapıldığı andır.

İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu malın tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya stok problemi ile karşılaşılması durumunda alıcı hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda ALICI’ya eşit kalitede ve fiyatta başka bir mal gönderilebilir ya da ALICI’nın arzusu ve seçimi doğrultusunda; yeni başka bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi ya da teslime engel diğer engelin ortadan kalkması beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

Sözleşme konusu malın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde ALICI imkansızlık halinin doğumundan itibaren üç (3) gün içerisinde yazılı olarak haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç on dört (14) içinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda ALICI’nın SATICI’dan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır.

6.2. Ödeme:

https://www.flareks.com uzantılı internet ortamında ALICI tarafından seçilen ürünlerin KDV dahil TL tutarı ve varsa kargo ücreti dahil tüm masrafları, ALICI tarafından onaylandıktan sonra, ALICININ seçtiği ödeme yöntemi üzerinden işleme alınır ve kredi kartı ile ödemeyi takiben Ürünler’in sevkinden önce ALICI’ya sipariş onay e-postası gönderilir. Kapıda ödeme seçeneği seçilmesi halinde otomatik olarak sipariş onay epostası gönderilir.

6.2.1. Kapıda Nakit/Kredi Kartı ile Ödeme: Kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih ettiğinizde, ürünlerimiz kargo marifetiyle tarafınıza ulaştırılacak olup, ürün bedeli kapıda kargo görevlisi tarafından tahsil edilecektir. Kapıda ödeme servisi anlaşmalı kargo şirketi tarafından sağlanan bir ödeme seçeneği olup, SATICI ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Bu servis için kargo şirketi ücret talep edebilir. Bu servis bedeli kargo şirketine ait olup, ürün iadesi halinde iade edilemez. SATICI bu bedelden sorumlu tutulamaz.

ALICI’nın kapıda ödemeli olarak satın alım yapmasına karşın, ürünü teslim almaması durumu kapıda ödeme imkanını kötüye kullanmak ve sözleşme ile ALICI’nın yüklendiği satın alma borcunu yerine getirmemek olarak kabul edilecektir. Böyle bir durumda ALICI fatura tutarı, kargo masrafları, takip masrafları, avukatlık ücreti dahil tüm işletme masraflarının tamamını peşinen ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

6.2.2. Kredi Kartı ile Ödeme: Kredi kartı ile ödemede bulunabilmek için kredi kartı bilgilerini tam ve eksiksiz olarak ilgili kısımlardaki bölüme doldurmanız gerekmektedir. Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik uyarınca her türlü yemek, gıda (yiyecek ve içecek) alımlarında taksit uygulanmamaktadır. Bu düzenleme uyarınca kredi kartı ile tek seferde ödeme yapılabilmektedir.

Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş ürünü on (10) gün içinde SATICI’ya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

ALICI kredi kartı ile yaptığı satın alma işlemine ilişkin olarak ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki “Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 7. Sevkiyat/Teslimat Prosedürü

7.1. Sevkiyat:

Sipariş onayı mailinin gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo Şirketine verilir. SATICI, gönderilerini anlaşmalı olduğu kargo firması aracılığı ile şubesi bulunan bölgelere en hızlı şekilde göndermeye özen gösterir. Fakat bazı bölgelerde kargodan dolayı gecikmeler yaşanabilecektir. İşbu gecikme durumlarından ya da teslimat yapılamamasından SATICI sorumlu değildir.

7.2. Teslimat:

Ürün/ürünler SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo ile alıcının adresine teslim edilecektir. Kargo ile yapılan gönderimlerde net bir teslim tarihi bilgisi kargo firmalarının teslim sürelerinin değişiklik göstermesi nedeniyle paylaşılamamaktadır. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren otuz (30) gündür. ALICI’ya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on (10) gün uzatılabilir.

Ürünler, anlaşmalı kargo şirketleri sundukları hizmet çerçevesinde adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilebilmektedirler. İhbarlı gönderme işlemi Kargo firmasının tasarrufunda olup, SATICI ihbarlı olarak kargo göndermeyi taahhüt etmemektedir.

Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı ALICI SATICI’ya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya ALICI’nın yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden SATICI sorumlu olmayıp, alıcı bu ekstra kargo bedellerinden tek başına sorumlu olduğunu kabul beyan ve taahhüt eder.

Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler ALICI’ya ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine flareks4@gmail.com e-mail adresi veya veya 0552 635 7853 nolu müşteri hizmetleri hattı kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.

Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı alıcıda vardır. Paket ALICI tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın ALICI’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda SATICI’ya 0850 303 29 89 nolu müşteri hizmetleri hattı üzerinden bildirilmelidir.

Madde 8. Ürün İade ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedürü

8.1. Ürün Teslimi Sonrasında Kullanılacak Cayma Hakkı:

ALICI malı teslim aldıktan sonra ondört (14) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için ALICI’nın ürün faturası ve irsaliyesi ile birlikte ürünü “Atakent mahallesi 3145.sokak çağdaşkent sitesi” adresine iade etmesi gerekmektedir. Cayma hakkı süresi alıcıya malın teslim edildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli ALICI tarafından karşılanacaktır. Faturası kurumlar adına düzenlenen Ürün iadelerinde ise ayrıca iade faturası kesilmesi gerekmektedir.

8.2. Ürünlerin Kargo Şirketine Teslimi Öncesinde Kullanılacak Cayma Hakkı:

ALICI, Sözleşmenin kurulmasından Ürün/ürünlerin Kargo şirketine teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının ürünlerin ALICI’ya ulaştırılmak üzere kargo şirketine tesliminden önce kullanılması halinde, ALICI cayma bildirimini sipariş numarasını da belirtmek suretiyle SATICI’nın flareks4@gmail.com e-mail adresine yazılı olarak gönderecektir.

Ancak SATICI tarafından ALICIYA teslim edilmek üzere kargoya teslim edilmiş ürünler yönünden bu hak kullanılamayacaktır. Siparişin SATICI tarafından kargoya teslimi sonrasında kullanılacak cayma hakkı, yalnızca işbu sözleşmenin 8.1 maddesi hükümleri uyarınca gerçekleştirilebilecektir.

8.3 İade ve Caymaya İlişkin Genel Hükümler:

İşbu sözleşmenin 8.1 ve 8.2 numaralı maddeleri kapsamında cayma hakkının kullanılması halinde, ALICI Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin cayma hakkı süresi dolmadan, yazılı olarak flareks4@gmail.com adresine yapması gerekmektedir. ALICI Ürün(ler)i cayma bildirimini SATICI’ya yönelttiği tarihten itibaren en geç ondört (14) gün içerisinde SATICI’ya iade etmekle yükümlüdür. İade işlemine ilişkin kargo bedelini ALICI ödemeyi beyan kabul ve taahhüt etmiştir.

Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa SATICI’ya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. Her hal ve koşulda alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Sehven alınan her ürün için de genel iade süresi on dört (14) gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

SATICI’ya ulaşan iade ürün, İşbu ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesinde belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç on dört (14) gün içinde ilgili bankaya iletir.

Kredi Kartına yapılacak iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi 23/2/2006 tarihli ve 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu kapsamındaki kart çıkaran kuruluşlar ve ilgili bankanın tasarrufundadır. SATICI tarafından söz konusu iade işleminin ilgili bankaya iletilmesine rağmen ilgili banka tarafından belirtilen sürelerin aşılması veya ücret iadesinin yapılmaması hallerinde ALICI, SATICI’nın sorumlu olmadığını kabul etmiş sayılır.

Kanunen cayma hakkı öngörülmemiş hallerde cayma hakkından faydalanılamayacağı gibi bu hakkın usulüne uygun veya zamanında kullanılmadığı durumlarda ALICI cayma hakkını kaybeder. Her hal ve koşulda ürün SATICI’ya iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz.

Madde 9. Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Haller

Cayma hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz:

 1. a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmelerde,
 2. b) Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde,
 3. c) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmelerde,
 4. d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmelerde,
 5. e) Tüketici tarafından ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması şartıyla maddi ortamda sunulan kitap, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmelerde,
 6. f) Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmelerde,
 7. g) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmelerde,
 8. h) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmelerde ve sözleşmeye konu Mal/Hizmet'in Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin uygulama alanı dışında bırakılmış Mal/Hizmet türlerinden müteşekkil olması halinde Alıcı ve Satıcı arasındaki hukuki ilişkiye Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uygulanamaması sebebiyle cayma hakkı kullanılamayacaktır.

Madde 10. Mücbir Nedenler

Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir.

Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

Madde 11. Kampanya Koşulları

https://www.flareks.com internet sitesinde değişik zaman dilimlerinde yer verilen kampanyalar stoklarla sınırlıdır. Kampanyanın indirimi ürüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Kampanya kapsamında satın alınan ürünlerin değişiminde satış belgesi üzerindeki fiyat dikkate alınır. ALICI’nın yararlandığı kampanya, diğer kampanyalarla ve hediye çekleriyle birleştirilemez. SATICI kampanya süre ve koşullarında değişiklik yapma haklarını saklı tutar.

İçerisinde birden çok ürün yer alan paket halindeki gönderilerde, paket içeriğinde yer alan ürünlerin aromaları stok durumuna göre farklılık gösterebileceğinden, SATICI ilgili ürünlerin aromaların da değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Madde 12. Gizlilik, Bilgi Güvenliği, Kişisel Veriler,

ALICI tarafından İnternet Sitesi'nde girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, SATICI tarafındaki sistem altyapısında, bilgi ve işlemin mahiyetine göre teknik imkanları ölçüsünde alınmıştır. Ancak, söz konusu bilgiler ALICI cihazından girildiğinden ALICI tarafında korunmaları ve ilgisiz kişilerce erişilememesi için, virüs ve benzeri zararlı uygulamalara ilişkin olanlar dahil, gerekli tedbirlerin alınması sorumluluğu Alıcı'ya aittir.

Satıcı bu bilgileri sadece idari/ yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde satıcı kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.

Alıcı, onayını müteakiben e-posta adresine gönderilen Ön Bilgilendirme ve Sözleşme metnine, anılan e[1]postayı kalıcı veri saklayıcısına kaydedip saklayarak her zaman ulaşabilir ve inceleyebilir

Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.

Alıcı, işbu sözleşme kapsamında verdiği kişisel bilgilerin doğru olduğunu, bu bilgiler ile birlikte siparişi kapsamında her ne surette olursa olsun vereceği alışveriş ve kişisel bilgiler gibi tüm verilerin, Alıcı’nın üyeliği her ne sebeple olursa olsun sona erse dahi, Satıcı ile burada belirtilenlerle sınırlı olmamak üzere, bunun iştirakleri, bağlı ortakları, birlikte çalıştığı her türlü hizmet sağlayıcı firmaları ve bunların hissedarları ve çalışanları tarafından toplanmasına, bu verilerin İşbirlikçileri ve çözüm ortakları tarafından işlenmesine ve başvuru formundaki bilgilerin güncellenmemesi ya da yanlış bilgi verilmesi sonucu doğabilecek zararlardan Satıcı’nın ve/veya İşbirlikçileri ve/veya çözüm ortaklarının sorumlu olmadığını, kabul ve beyan eder.

Alıcı www.flareks.com internet sitesinde yer alan KVKK Politikası ve eklerini okuduğunu, açık bir şekilde kabul ettiğini ve bu kapsamda kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenme, kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, kişisel verilerinin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme, kanunda öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme, kişisel verilerin düzeltilmesi, silinmesi veya yok edilmesi hususlarına dair kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına ilişkin açık şekilde bilgilendirildiğini kabul ve beyan eder.

Madde 13. Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Ticaret Bakanlığınca her yıl ilan edilen parasal sınırlar dahilinde İl veya İlçe Tüketici Hakem Heyetleri ile Satıcı’nın yerleşim yeri olan Ankara Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Madde 14. Kabul ve Onay Beyanı

Alıcı, www.flareks.com uzantılı İnternet Sitesi’nde yer alan ve işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi ve ayrılmaz parçasını oluşturan Ön Bilgilendirme Formunda yazılı tüm koşulları ve açıklamaları okuduğunu, satışa konu Ürün(ler)’in temel özellik-nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları, Satıcının isim, unvan, açık adres, telefon, MERSİS numarası ve diğer erişim bilgileri ve satışa konu Ürün ile ilgili diğer tüm ön bilgiler[1]bilgilendirmeler ve cayma hakkı ile kişisel bilgiler dahil bütün hususlarda önceden bilgi sahibi olduğunu, tamamını İnternet Sitesi'nde elektronik ortamda gördüğünü, okuduğunu, içeriğini kabul ettiğini ve yine tüm bunlara elektronik ortamda teyit-onay-kabul-iznini vererek Ürün'ü sipariş ile işbu Sözleşme hükümlerini kabul ettiğini kabul ve beyan eder.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Madde 1. Taraflar

 • Satıcı

ADI

 

ADRESİ

 

TELEFON

 

MERSİS NO

 

E-POSTA

 

 

ArsiArma sözleşmede “SATICI” olarak anılacaktır.

 • Alıcı

ADI/SOYADI

T.C. KİMLİK NO

TESLİMAT ADRESİ

TELEFON

E-POSTA

 

*…………. Sözleşmede “ALICI” olarak anılacaktır.

Madde 2. Konu

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait https://www.flareks.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürün/ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun, 27.11.2014 tarihinde yürürlüğe giren 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri ve 23.08.2022 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

ALICI, İşbu sözleşme ile aşağıdaki hususlarda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul, beyan ve taahhüt eder.

 • Satıcının isim, unvan, açık adres, telefon, MERSİS numarası ve diğer erişim bilgileri
 • Satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları
 • Satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler, “iade” ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakların nasıl kullanılacağı,
 • Şikayetlerini iletebileceği (açık adres, telefon, e-posta adresleri gibi) bütün iletişim kanalları ile itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar
 • Uyuşmazlık hallerinde Alıcı’nın Satıcı’ya şikayetlerini iletebileceği iletişim bilgileri ile yasal başvurularını 6502 Sayılı Kanun'un ilgili hükümlerine uygun olarak İlçe/İl Hakem Heyetlerine ve Tüketici Mahkemeleri'ne yapabileceği konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. https://www.flareks.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve ALICI tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Madde 3. Sözleşme Konusu Ürün

Elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti aşağıda belirtildiği gibidir. Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Sözleşmede yer alan alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararlardan ALICI tek başına sorumlu olup, meydana gelecek zararları tamamıyla karşılamayı ALICI kabul, beyan ve taahhüt eder.

ÜRÜN AÇIKLAMASI

ADET

KDV DAHİL TUTAR

TOPLAM TUTAR

KARGO BEDELİ

ÖDEME ŞEKLİ

ÖDENECEK TOPLAM TUTAR (KDV DAHİL)

 

Madde 4. Satıcının Hak ve Yükümlülükleri

SATICI, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun, Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından https://www.flareks.com sorumlu değildir. Buna istinaden SATICI, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak ALICI SATICI’DAN hak iddiasında bulunamaz.

https://www.flareks.com dan kredi kartı (Visa, MasterCard , vs. ) ile veya anlaşmalı kargo firmalarının sunacağı kapıda nakit/kartla ödeme satın alım işlemi yapılabilmektedir. Havale ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

Madde 5. Alıcının Hak ve Yükümlülükleri

ALICI, ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesinde kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

ALICI, sipariş vermekle birlikte iş sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayıldığını ve sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder. Kapıda ödeme seçeneğini ile sipariş veren ALICI, siparişte belirtmiş olduğu adresin doğru olduğunu, sipariş onayı maili ile sözleşmenin kurulduğunu ve ürünü teslim alma borcunu yerine getirmeyi kabul beyan ve taahhüt eder.

ALICI’nın, kapıda ödeme seçeneği ile vermiş olduğu siparişlerde ürünü teslim almaması hali, cayma veya iade kapsamında değerlendirilmeyecek olup, teslim alma borcunu ifa etmeyen ALICI, SATICI’nın bu nedenle uğradığı tüm zararları gidermekle yükümlü olduğunu kabul beyan ve taahhüt eder.

ALICI, https://www.flareks.com internet sitesinden SATICI’nın isim, unvan, açık adres, telefon, vergi numarası ve diğer iletişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı , ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, Şikayetlerini iletebileceği (açık adres, telefon, e-posta adresleri gibi) bütün iletişim kanalları ile itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.

Bir önceki maddeye bağlı olarak ALICI, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin, bazı ürün paketlerinin içerisinde yer alan üzerinde “DO NOT EAT” şeklinde uyarı yazısı bulunan slika gel(nem alıcı madde) poşetlerinin tüketilmemesi gibi yapılan tüm uyarılara ilişkin bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

ALICI, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.

Madde 6. Sipariş/Ödeme Prosedürü

6.1. Sipariş:

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı ALICI tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu veya online ödeme aracılığı yapan firmalar tarafından işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce ALICI’ya sipariş onay maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.

Süreçteki herhangi bir aksama durumu ya da kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler ALICI’ya sözleşmede belirttiği telefon/faks/e-mail yollarından biri veya birkaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse ALICI’dan bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından veya kargo firmalarının sunacağı kapıda ödeme hizmeti aracılığı ile tahsilatın yapıldığı andır.

İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu malın tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya stok problemi ile karşılaşılması durumunda alıcı hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda ALICI’ya eşit kalitede ve fiyatta başka bir mal gönderilebilir ya da ALICI’nın arzusu ve seçimi doğrultusunda; yeni başka bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi ya da teslime engel diğer engelin ortadan kalkması beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

Sözleşme konusu malın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde ALICI imkansızlık halinin doğumundan itibaren üç (3) gün içerisinde yazılı olarak haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge en geç on dört (14) içinde kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda ALICI’nın SATICI’dan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır.

6.2. Ödeme:

https://www.flareks.com uzantılı internet ortamında ALICI tarafından seçilen ürünlerin KDV dahil TL tutarı ve varsa kargo ücreti dahil tüm masrafları, ALICI tarafından onaylandıktan sonra, ALICININ seçtiği ödeme yöntemi üzerinden işleme alınır ve kredi kartı ile ödemeyi takiben Ürünler’in sevkinden önce ALICI’ya sipariş onay e-postası gönderilir. Kapıda ödeme seçeneği seçilmesi halinde otomatik olarak sipariş onay epostası gönderilir.

6.2.1. Kapıda Nakit/Kredi Kartı ile Ödeme: Kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih ettiğinizde, ürünlerimiz kargo marifetiyle tarafınıza ulaştırılacak olup, ürün bedeli kapıda kargo görevlisi tarafından tahsil edilecektir. Kapıda ödeme servisi anlaşmalı kargo şirketi tarafından sağlanan bir ödeme seçeneği olup, SATICI ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Bu servis için kargo şirketi ücret talep edebilir. Bu servis bedeli kargo şirketine ait olup, ürün iadesi halinde iade edilemez. SATICI bu bedelden sorumlu tutulamaz.

ALICI’nın kapıda ödemeli olarak satın alım yapmasına karşın, ürünü teslim almaması durumu kapıda ödeme imkanını kötüye kullanmak ve sözleşme ile ALICI’nın yüklendiği satın alma borcunu yerine getirmemek olarak kabul edilecektir. Böyle bir durumda ALICI fatura tutarı, kargo masrafları, takip masrafları, avukatlık ücreti dahil tüm işletme masraflarının tamamını peşinen ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

6.2.2. Kredi Kartı ile Ödeme: Kredi kartı ile ödemede bulunabilmek için kredi kartı bilgilerini tam ve eksiksiz olarak ilgili kısımlardaki bölüme doldurmanız gerekmektedir. Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik uyarınca her türlü yemek, gıda (yiyecek ve içecek) alımlarında taksit uygulanmamaktadır. Bu düzenleme uyarınca kredi kartı ile tek seferde ödeme yapılabilmektedir.

Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş ürünü on (10) gün içinde SATICI’ya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

ALICI kredi kartı ile yaptığı satın alma işlemine ilişkin olarak ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki “Kredi Kartı Sözleşmesi” kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Madde 7. Sevkiyat/Teslimat Prosedürü

7.1. Sevkiyat:

Sipariş onayı mailinin gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo Şirketine verilir. SATICI, gönderilerini anlaşmalı olduğu kargo firması aracılığı ile şubesi bulunan bölgelere en hızlı şekilde göndermeye özen gösterir. Fakat bazı bölgelerde kargodan dolayı gecikmeler yaşanabilecektir. İşbu gecikme durumlarından ya da teslimat yapılamamasından SATICI sorumlu değildir.

7.2. Teslimat:

Ürün/ürünler SATICI’nın anlaşmalı olduğu kargo ile alıcının adresine teslim edilecektir. Kargo ile yapılan gönderimlerde net bir teslim tarihi bilgisi kargo firmalarının teslim sürelerinin değişiklik göstermesi nedeniyle paylaşılamamaktadır. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren otuz (30) gündür. ALICI’ya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla on (10) gün uzatılabilir.

Ürünler, anlaşmalı kargo şirketleri sundukları hizmet çerçevesinde adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilebilmektedirler. İhbarlı gönderme işlemi Kargo firmasının tasarrufunda olup, SATICI ihbarlı olarak kargo göndermeyi taahhüt etmemektedir.

Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı ALICI SATICI’ya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya ALICI’nın yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden SATICI sorumlu olmayıp, alıcı bu ekstra kargo bedellerinden tek başına sorumlu olduğunu kabul beyan ve taahhüt eder.

Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler ALICI’ya ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine flareks4@gmail.com e-mail adresi veya veya 0552 635 7853 nolu müşteri hizmetleri hattı kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.

Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı alıcıda vardır. Paket ALICI tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın ALICI’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda SATICI’ya 0850 303 29 89 nolu müşteri hizmetleri hattı üzerinden bildirilmelidir.

Madde 8. Ürün İade ve Cayma Hakkına İlişkin Prosedürü

8.1. Ürün Teslimi Sonrasında Kullanılacak Cayma Hakkı:

ALICI malı teslim aldıktan sonra ondört (14) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için ALICI’nın ürün faturası ve irsaliyesi ile birlikte ürünü “Atakent mahallesi 3145.sokak çağdaşkent sitesi” adresine iade etmesi gerekmektedir. Cayma hakkı süresi alıcıya malın teslim edildiği günden itibaren başlar. İade edilen ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli ALICI tarafından karşılanacaktır. Faturası kurumlar adına düzenlenen Ürün iadelerinde ise ayrıca iade faturası kesilmesi gerekmektedir.

8.2. Ürünlerin Kargo Şirketine Teslimi Öncesinde Kullanılacak Cayma Hakkı:

ALICI, Sözleşmenin kurulmasından Ürün/ürünlerin Kargo şirketine teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının ürünlerin ALICI’ya ulaştırılmak üzere kargo şirketine tesliminden önce kullanılması halinde, ALICI cayma bildirimini sipariş numarasını da belirtmek suretiyle SATICI’nın flareks4@gmail.com e-mail adresine yazılı olarak gönderecektir.

Ancak SATICI tarafından ALICIYA teslim edilmek üzere kargoya teslim edilmiş ürünler yönünden bu hak kullanılamayacaktır. Siparişin SATICI tarafından kargoya teslimi sonrasında kullanılacak cayma hakkı, yalnızca işbu sözleşmenin 8.1 maddesi hükümleri uyarınca gerçekleştirilebilecektir.

8.3 İade ve Caymaya İlişkin Genel Hükümler:

İşbu sözleşmenin 8.1 ve 8.2 numaralı maddeleri kapsamında cayma hakkının kullanılması halinde, ALICI Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin cayma hakkı süresi dolmadan, yazılı olarak flareks4@gmail.com adresine yapması gerekmektedir. ALICI Ürün(ler)i cayma bildirimini SATICI’ya yönelttiği tarihten itibaren en geç ondört (14) gün içerisinde SATICI’ya iade etmekle yükümlüdür. İade işlemine ilişkin kargo bedelini ALICI ödemeyi beyan kabul ve taahhüt etmiştir.

Teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması tüketicinin kusurundan kaynaklanıyorsa SATICI’ya malın değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. Her hal ve koşulda alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Sehven alınan her ürün için de genel iade süresi on dört (14) gündür. Bu süre içerisinde, Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

Sehven alınan üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

SATICI’ya ulaşan iade ürün, İşbu ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesinde belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, geri ödemesi de tüketicinin cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç on dört (14) gün içinde ilgili bankaya iletir.

Kredi Kartına yapılacak iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi 23/2/2006 tarihli ve 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu kapsamındaki kart çıkaran kuruluşlar ve ilgili bankanın tasarrufundadır. SATICI tarafından söz konusu iade işleminin ilgili bankaya iletilmesine rağmen ilgili banka tarafından belirtilen sürelerin aşılması veya ücret iadesinin yapılmaması hallerinde ALICI, SATICI’nın sorumlu olmadığını kabul etmiş sayılır.

Kanunen cayma hakkı öngörülmemiş hallerde cayma hakkından faydalanılamayacağı gibi bu hakkın usulüne uygun veya zamanında kullanılmadığı durumlarda ALICI cayma hakkını kaybeder. Her hal ve koşulda ürün SATICI’ya iade edilmeden bedel iadesi yapılmaz.

Madde 9. Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Haller

Cayma hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz:

 1. a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmelerde,
 2. b) Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde,
 3. c) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmelerde,
 4. d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmelerde,
 5. e) Tüketici tarafından ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması şartıyla maddi ortamda sunulan kitap, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmelerde,
 6. f) Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmelerde,
 7. g) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmelerde,
 8. h) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmelerde ve sözleşmeye konu Mal/Hizmet'in Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin uygulama alanı dışında bırakılmış Mal/Hizmet türlerinden müteşekkil olması halinde Alıcı ve Satıcı arasındaki hukuki ilişkiye Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uygulanamaması sebebiyle cayma hakkı kullanılamayacaktır.

Madde 10. Mücbir Nedenler

Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir.

Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

Madde 11. Kampanya Koşulları

https://www.flareks.com internet sitesinde değişik zaman dilimlerinde yer verilen kampanyalar stoklarla sınırlıdır. Kampanyanın indirimi ürüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Kampanya kapsamında satın alınan ürünlerin değişiminde satış belgesi üzerindeki fiyat dikkate alınır. ALICI’nın yararlandığı kampanya, diğer kampanyalarla ve hediye çekleriyle birleştirilemez. SATICI kampanya süre ve koşullarında değişiklik yapma haklarını saklı tutar.

İçerisinde birden çok ürün yer alan paket halindeki gönderilerde, paket içeriğinde yer alan ürünlerin aromaları stok durumuna göre farklılık gösterebileceğinden, SATICI ilgili ürünlerin aromaların da değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Madde 12. Gizlilik, Bilgi Güvenliği, Kişisel Veriler,

ALICI tarafından İnternet Sitesi'nde girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, SATICI tarafındaki sistem altyapısında, bilgi ve işlemin mahiyetine göre teknik imkanları ölçüsünde alınmıştır. Ancak, söz konusu bilgiler ALICI cihazından girildiğinden ALICI tarafında korunmaları ve ilgisiz kişilerce erişilememesi için, virüs ve benzeri zararlı uygulamalara ilişkin olanlar dahil, gerekli tedbirlerin alınması sorumluluğu Alıcı'ya aittir.

Satıcı bu bilgileri sadece idari/ yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde satıcı kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.

Alıcı, onayını müteakiben e-posta adresine gönderilen Ön Bilgilendirme ve Sözleşme metnine, anılan e[1]postayı kalıcı veri saklayıcısına kaydedip saklayarak her zaman ulaşabilir ve inceleyebilir

Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, Kredi Kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir.

Alıcı, işbu sözleşme kapsamında verdiği kişisel bilgilerin doğru olduğunu, bu bilgiler ile birlikte siparişi kapsamında her ne surette olursa olsun vereceği alışveriş ve kişisel bilgiler gibi tüm verilerin, Alıcı’nın üyeliği her ne sebeple olursa olsun sona erse dahi, Satıcı ile burada belirtilenlerle sınırlı olmamak üzere, bunun iştirakleri, bağlı ortakları, birlikte çalıştığı her türlü hizmet sağlayıcı firmaları ve bunların hissedarları ve çalışanları tarafından toplanmasına, bu verilerin İşbirlikçileri ve çözüm ortakları tarafından işlenmesine ve başvuru formundaki bilgilerin güncellenmemesi ya da yanlış bilgi verilmesi sonucu doğabilecek zararlardan Satıcı’nın ve/veya İşbirlikçileri ve/veya çözüm ortaklarının sorumlu olmadığını, kabul ve beyan eder.

Alıcı www.flareks.com internet sitesinde yer alan KVKK Politikası ve eklerini okuduğunu, açık bir şekilde kabul ettiğini ve bu kapsamda kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenme, kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, kişisel verilerinin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme, kanunda öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme, kişisel verilerin düzeltilmesi, silinmesi veya yok edilmesi hususlarına dair kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına ilişkin açık şekilde bilgilendirildiğini kabul ve beyan eder.

Madde 13. Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, Ticaret Bakanlığınca her yıl ilan edilen parasal sınırlar dahilinde İl veya İlçe Tüketici Hakem Heyetleri ile Satıcı’nın yerleşim yeri olan Ankara Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Madde 14. Kabul ve Onay Beyanı

Alıcı, www.flareks.com uzantılı İnternet Sitesi’nde yer alan ve işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi ve ayrılmaz parçasını oluşturan Ön Bilgilendirme Formunda yazılı tüm koşulları ve açıklamaları okuduğunu, satışa konu Ürün(ler)’in temel özellik-nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları, Satıcının isim, unvan, açık adres, telefon, MERSİS numarası ve diğer erişim bilgileri ve satışa konu Ürün ile ilgili diğer tüm ön bilgiler[1]bilgilendirmeler ve cayma hakkı ile kişisel bilgiler dahil bütün hususlarda önceden bilgi sahibi olduğunu, tamamını İnternet Sitesi'nde elektronik ortamda gördüğünü, okuduğunu, içeriğini kabul ettiğini ve yine tüm bunlara elektronik ortamda teyit-onay-kabul-iznini vererek Ürün'ü sipariş ile işbu Sözleşme hükümlerini kabul ettiğini kabul ve beyan eder.

Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni okudum, içeriğini kabul ediyor ve onaylıyorum.